citalia

מסלולים וחבילות נופש [מיוחד Venice Mask carnival ]

 

 מידע בדף זה :  קרנבל המסכות בוונציה > קרנבל המסכות בונציה > פסטיבל המסכות בוונציה > נשף המסכות

השתדרגנו ויש לנו אתר חדש 
לחבילות המעודכנות הקליקו כאן -
חבילות לקרנבל המסיכות בונציה

קרנבל המסכות בוונציה Venice Mask carnival
שמחת החיים המפורסמת של האיטלקים מתגברת שבעתיים בקרנבלים התוססים, ואתם מוזמנים לקחת חלק בחגיגות שכמותן לא תראו בשום מקום אחר בעולם, קרנבל המסכות בונציה - אחד האירועים המרתקים באירופה, במהלכו מתמלאים רחובותיה של העיר היפהפייה בהמוני אדם שכולם עטויים במסכות ובתחפושות ייחודיות. השילוב של המסכות והתלבושות הססגוניות על רקע הארמונות והתעלות יוצר תחושה שאתם חלק מתיאטרון רחוב ענקי וקסום קרנבל המסכות בוונציה מתקיים פעם בשנה, אם יתאפשר לכם הזמינו מקומות מראש, חוויה שבאמת אסור לפספס!

קרנבל ונציה 

מקורו של הקרנבל במנהגים כפריים עתיקים, שתפקידם היה לציין את המעבר מעונת החורף לסתיו. המסכות והתחפושות שימשו להרחקת הרוחות הרעות. גם הרומאים נהגו לחגוג לאל סאטורנו, בקרנבל שנמשך שבעה ימים בחודש דצמבר. הקרנבל קשור גם למסורת הקאתולית, לקיארזימה- Quaresima , 40 הימים שבהם ישו נמנע מאכילת בשר בזמן שהותו והסתגפותו במדבר. הביטוי הלטיני carnem levare שהפך ל- carnevale פירושו להסיר את הבשר. עדויות על קרנבל ונציה אפשר למצוא כבר במאה העשירית לספירה. בימי הביניים, לאחר תקופה שבה הנצרות נהגה בנוקשות, הכמרים אשרו את כל החגיגות,  כולל  הקרנבל, שהיה בשיאו במאות ה-14 וה- 15. לבישת מסיכות, תחפושות והצגות סימבוליות איפיינו  את הקרנבל ולמעשה במשך החודשים שבהם הוא התקיים כל דבר התקבל כאפשרי. זו היתה תקופה של פסק זמן ופרישה מהמציאות אל תוך מיתוס "העולם ההפוך". הקרנבל הווה  גם אמצעי בקרה של גבולות המין אנושי – מעין דופק שבדק, בזמן המוגבל של הקרנבל, עד היכן ניתן להגזים.

ונציה, שהייתה חברה אוליגרכית, אפשרה בזמן הקרנבל למעמדות הנמוכים יותר להיות לרגע בעלי המעמד הגבוה, בעלי הכוח והשלטון, אך רק בלבוש המסיכה,.הקרנבל החל ב-26 בדצמבר ונמשך מספר חודשים, מה שיצר את הדימוי של ונציה כעיר בילויים.

תושבי ונציה השתתפו בחגיגות הרשמיות בכיכר, בייחוד באלה של יום חמישי – Giovedì grasso (לזכר הנצחון של הדוג' מיכיאל על אולריך מאקיילאה), שבהן היה אקרובט יורד באומגה ממגדל הפעמון של סאן מרקו. הכל היה בקרנבל: זקוקי דינור, הצגות מאולתרות, אוכלי אש, תאטרוני בובות, ריקודים ואומני רחוב. בקרנבל התקימו גם מסיבות פרטיות רבות בארמונות העשירים, שם התנהלו מלבד נשפי ריקודים גם משחקי מזל. באווירה זו מדינת ונציה לא ויתרה על ניהול משחקי המזל בבית ששימש למשחקים אלו באופן רשמי ונוהל ע'י המדינה. החל משנת 1638, שבה נפתח הרידוטו די סאן מויזה- Ridotto di S. Moisé, ועד שנת 1774 שבה הוא נסגר, אלפי שחקני מזל במסכות "הזרימו" מכיסם נהרות של דוקטים לקופת מדינת ונציה.

במאה ה-18, המאה האחרונה של הרפבוליקה לפני נפילתה בידי הצרפתים ב-1797, אלפי תיירים וסקרנים החלו להגיע לקרנבל כדי לחיות את האווירה התוססת והמיוחדת שנוצרה בעיר בחודשי הקרנבל, וונציה הפכה ל"עיר המשיכה" של אירופה.

בקומדיות של קארלו גולדוני - Goldoni, המחזאי הוונציאני שכתב את מחזותיו בניב המקום, מופיע הקרנבל פעמים רבות ומחזותיו הופכים למסמכים יקרי ערך. ואין לשכוח, כמובן, את  ג'אקומו קזנובה - Casanova, הדמות המיתית שמסמלת את ההנאה, המותרות והדקדנטיות של ונציה במאה ה-17.

השמוש במסיכות והשתתפותם המקיפה של התושבים והתיירים שהגיעו מכל רחבי אירופה הגבירו את צריכת המסכות, וכך נולדה מלאכת עשיית המסכות שאומניה נקראים מאז ועד היום מאסקררי - maschereri, ומייצרים מסכות מקארטה פסטה, מבדים ספוגי שעווה ומעור. אחת התחפושות הכי אופנתיות בקרנבל היתה הבאוטה - la bauta - שאותה לבשו גברים ונשים, ומרכיביה העיקרים הם גלימה שחורה בשילוב עם כובע שחור בעל 3 קרניים, ומסכה לבנה שכסתה את הפנים אך איפשרה לאכול ולשתות, מה שהפך אותה למבוקשת מאוד. תחפושת אחרת אופנתית הייתה המורטה – Moretta, אותה לבשו הנשים. התחפושת הזאת מורכבת מבד קטיפה שחור בצורה אליפטית, שנשאר על הראש תודות לכפתור שהנשים החזיקו בין השיניים. גם הדומינו הייתה תחפושת מבוקשת. זו הייתה עשויה מגלימה ארוכה מאד שאליה היה מחובר כובע שהסתיר את הפנים. תאטרון המסיכות הקומדיה דל ארטה – commedia dell’arte זוכה להכרה רישמית ודמויותיו הופכות לסטריאוטיפים אמיתיים של דמויות מאפיינות של החברה הוונציאנית. 

הקרנבל בוונציה נפסק אחרי נפילת הרפובליקה של ונציה בזמן היותה תחת השלטון האוסטרי והצרפתי שאסרו על קיומו. אולם את מסורת הקרנבל המשיכו באיים בוראנו- Burano ומוראנו- Murano, ורק בסוף שנות השבעים של המאה העשרים זכו תושבי העיר לפתיחתו הרשמית המחודשת.כיום מתמלאים רחובותיה של ונציה בתיירים מכל העולם כדי לחגוג את הקרנבל שמתקיים מדי שנה בחודש פברואר. ימי הקרנבל הופכים להפנינג מתמשך של אלפי מסכות ותחפושות מסורתיות ומקוריות, תיאטרוני רחוב, מוסיקה, רקודים, אוכל ושתייה והרבה שמחה בכל השפות והניבים. הקרנבל מסתיים ביום "שלישי השמן"- Martedì grasso ,יום האחרון של הקארזימה ובו מתקיימות חגיגות הקרנבל האחרונות אבל אולי היפות ביותר

מלון באתונה |  מלון באמסטרדם  |  מלון בניו יורק  |  מלון בלונדון  קישורים :  יוון   

  חוויה משפחתית

  חווית נוף וטבע

  חוויה תרבותית

  חווית ספורט וסקי

  חוויה רומנטית

  חוויה אקסלוסיבית
  חופשה ונופש באגם גארדה

  אגם קומו

  אגם מג'ורה

  הרי הדולימיטים

  נופש בטוסקנה

  ריביירה איטלקית

  דרום איטליה

  סיציליה וסרדיניה

  קרנבל המסיכות בונציה

  קלאב מד סקי

  סקי באירופה

  סקי באיטליה

  חופשה ביוון ודילים ליוון

קרנבל המסכות בונציה בתאריכים 5-8.2.12
קרנבל ונציה חבילות לתאריכים 5.2.13-8.2.13

קרנבל המסכות בונציה, החל מ- 689 יורו 5-8.2.13
קרנבל ונציה חבילות לתאריכים 1.2.13-5.2.13

קרנבל המסכות בונצייה!!! מחירים מדהימים
קרנבל ונציה לתאריכים 08-12.2.2013

קרנבל המסכות בונציה, סופשבוע שני!!!!
4 לילות בתאריכים 17.2-21.3.2012

מבצעי חנוכה בקלאב מד סקי
החל מ- 1446 יורו לאדם הכל כלול לשבוע

מועדוני קלאב מד באיטליה - חופשת סקי משפחתית
חנוכה, פורים ופסח. כולל הדרכה בעברית החל מ- 1233 יורו

     -
חוויה אקסלוסיבית | חוויה רומנטית | חווית ספורט וסקי | חוויה תרבותית | חווית נוף וטבע | חוויה משפחתית